Wydawca treści
Położenie
Nadleśnictwo Oleśnica Śląska jest jednym z trzydziestu trzech nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.
Nadleśnictwo jest położone na terenie województwa dolnośląskiego, w następujących powiatach:
powiat ziemski milicki, w gminie:
Krośnice,
powiat ziemski oleśnicki, w gminach:
Miasto Oleśnica,
Miasto Bierutów,
Miasto Twardogóra,
Dobroszyce,
powiat ziemski trzebnicki, w gminach:
Miasto Trzebnica,
Zawonia,
powiat ziemski wrocławski, w gminie:
Długołęka,
powiat miejski wrocław, w gminie:
Miasto Wrocław – Psie Pole.
Zarządzenie Nr 183 MOŚZNiL z dnia 13.12.1994 roku „W sprawie określenia terytorialnego zasięgu działania nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz terytorialnego zasięgu działania RDLP we Wrocławiu.
Określenie terytorialnego zasięgu działania Nadleśnictwa Oleśnica Śląska reguluje Zarządzenie Nr 183 MOŚZNiL z dnia 13.12.1994 roku „W sprawie określenia terytorialnego zasięgu działania nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz terytorialnego zasięgu działania RDLP we Wrocławiu. Zgodnie ze wzorem nr 1 stanowiącym załącznik do wyżej wymienionego zarządzenia, powierzchnia zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa Oleśnica Śląska wynosi 98946 ha.
Najnowsze aktualności
Budowa siedziby Nadleśnictwa Oleśnica Śląska
Budowa siedziby Nadleśnictwa Oleśnica Śląska
Budowa siedziby nadleśnictwa
Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku biurowego wraz z budynkiem gospodarczo - garażowym, oraz niezbędnymi instalacjami i urządzeniami technicznymi, masztem łączności i zagospodarowaniem terenu.
Budynek pełnił będzie funkcje administracyjno-gospodarcze. Znajdą się w nim biura i gabinety, przewidywane jest także przyjmowanie interesantów. Dodatkowo w budynku znajdą się specyficzne dla siedziby Nadleśnictwa funkcje, które wynikają wprost z charakteru pracy tej instytucji, takie jak: pomieszczenie straży leśnej, punkt alarmowo dyspozycyjny (PAD), sala narad, skład akt, zaplecze sanitarne dla całości obiektu.
Lokalizacja
Projektowany obiekt wybudowany będzie w Oleśnicy przy ul. Spacerowej na działce nr 88_46. Znajduje się ona w bliskim sąsiedztwie obecnej siedziby Nadleśnictwa, tuż za budynkami mieszkalnymi w pobliżu terenów rekreacyjnych Oleśnicy.
Budynek będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Będzie wyposażony w windę osobową.
Przy budynku znajdzie się parking dla pracowników, interesantów, w tym również z miejscem dla niepełnosprawnych. Parking będzie posiadał ogólnodostępny punkt ładowania pojazdów elektrycznych.
Teren zostanie zagospodarowany zielenią, wykonany zostanie ogród deszczowy i instalacja do podlewania zgromadzoną wcześniej w zbiornikach wodą deszczową.
Czym dysponujemy, na jakim etapie jesteśmy.
Dysponujemy decyzją o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, decyzją Burmistrza zezwalającą na usunięcie drzew rosnących na działce i na lokalizację zjazdu z drogi, decyzją Starosty zezwalającą na wyłączenie gruntów z produkcji rolniczej, warunkami przyłączeniowymi do sieci, projektem budowlanym i wykonawczym wraz z prawomocną decyzją o pozwoleniu na budowę.
Obecnie przygotowujemy przetarg w celu wyłonienia Wykonawcy robót budowlanych. Realizacja budowy zaplanowana jest na 2 lata, mamy nadzieję przeprowadzić się do nowej siedziby w II połowie przyszłego roku.
Przeznaczenie obiektu i program użytkowania
Obiekt stanowić ma siedzibę Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Budynek biurowy ma zapewnić pełnienie funkcji administracyjnych i gospodarczych na rzecz gospodarki leśnej. Dodatkowo na działce wybudowane zostaną:
- budynek gospodarczo- garażowy
- maszt łączności radiokomuniacyjnej
- parking dla pracowników i klient
Technologia
Budynek zaprojektowany jako energooszczędny w technologii modułowej drewnianej prefabrykowanej posadowionej na ciepłej płycie fundamentowej.
Forma architektoniczna
Budynek biurowy kompozycyjnie będzie złożony z kilku brył, których podział odwzorowywał będzie poszczególne pełnione przezeń funkcje. Dzięki temu zabiegowi budynek pomimo znacznej powierzchni użytkowej i kubatury wpisze się w otoczenie i nie będzie przytłaczał swoim gabarytem.
Na planie widać czytelny podział na części budynku. Na piętrze jedynie część obrysu zewnętrznego stanowić będzie zabudowaną strukturę, a dwie wyniesione bryły połączone będą tarasem.
Charakterystyczne parametry techniczne – budynek biurowy
Kondygnacje: 2 kondygnacje nadziemne, bez podpiwniczenia
Wysokość budynku: 11,50 m
Długość budynku: 34,00 m
Szerokość budynku 33,22 m
Powierzchnia użytkowa: 1.102,45 m2
Kubatura: 6.099,40 m3
Charakterystyczne parametry techniczne – budynek gospodarczo-garażowy
Kondygnacje: 1 kondygnacja nadziemna, bez podpiwniczenia
Wysokość budynku: 5,27 m
Długość budynku: 16,00 m
Szerokość budynku 6,50 m
Powierzchnia użytkowa: 73,36 m2
Kubatura: 376,10 m3