Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

1 miejsce jako FINALISTA Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

1 miejsce jako FINALISTA Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Nowa siedziba Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, podczas uroczystej Gali finałowej 22 września 2021 roku, jubileuszowego 25 Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.", zdobyła I miejsce w kategorii „Przestrzenie administracyjno-biurowe”.

Biuro nadleśnictwa powstawało w ramach realizowanego przez Lasy Państwowe projektu rozwojowego „Polskie Domy Drewniane – mieszkaj w zgodzie z Naturą”. Siedzibę zaprojektowano i wykonano z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych, instalacji prośrodowiskowych oraz innowacyjnych technologii opartych na surowcu przyszłości – jakim jest drewno.

Dlatego nagroda, którą otrzymaliśmy to nie tylko promocja nadleśnictwa i Lasów Państwowych, ale także promocja drewna – surowca ekologicznego, przyjaznego środowisku, a dzięki prowadzonej przez leśników gospodarce leśnej, także surowca w pełni odnawialnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji oraz tym, którzy oddawali głosy w plebiscycie internetowym.

Nadleśniczy i Pracownicy Nadleśnictwa Oleśnica Śląska

.