Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zakaz wstępu do lasu

Zakaz wstępu do lasu

Nadleśnictwo Oleśnica Śląska informuje, że od dnia 3 lipca 2019 roku do dnia 31 lipca 2019 roku wprowadzono zakaz wstępu do lasu na terenie całego nadleśnictwa. Zakaz wprowadzono ze względu na wysoki stopień zagrożenia pożarowego. Las objęty zakazem wstępu zostanie oznakowany tablicami „Zakaz wstępu” z podaniem przyczyny i terminu obowiązywania zakazu. Tablice zostaną ustawione przy głównych drogach wjazdowych do lasu. Informacje o zakazie umieszczone będą również na tablicach ogłoszeń w miejscowościach  przylegających od lasów  Nadleśnictwa Oleśnica Śląska.