Położenie

Nadleśnictwo Oleśnica Śląska jest jednym z trzydziestu trzech nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Historia

Na obszarze leśnym obecnie administrowanym przez Nadleśnictwo Oleśnica Śląska od 1945 roku działały w różnych zasięgach terenowych, strukturach, formach organizacyjnych i przedziałach czasowych nadleśnictwa: Oleśnica, Bierutów, Kotowice, Brzezie (od 1950 roku Twarda Góra, od 1958 roku Twardogóra), Goszcz i Złotowo (później zmieniając nazwę na Zawonia i Grochowo). Obecnie miejscowość Złotowo znajduje się w granicach Nadleśnictwa Milicz. Nadleśnictwa te w minionych latach były wielokrotnie reorganizowane, przekształcane, likwidowane i na nowo odtwarzane, zmieniały swe nazwy i granice.

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo Oleśnica Śląska jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Strukturę organizacyjną Nadleśnictwa stanowią: biuro nadleśnictwa oraz leśnictwa.

Galeria zdjęć

Obejrzyj piękne zdjęcia z lasów w zarządzie naszego nadleśnictwa.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

1 miejsce jako FINALISTA Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

1 miejsce jako FINALISTA Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Nowa siedziba Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, podczas uroczystej Gali finałowej 22 września 2021 roku, jubileuszowego 25 Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.", zdobyła I miejsce w kategorii „Przestrzenie administracyjno-biurowe”.

Biuro nadleśnictwa powstawało w ramach realizowanego przez Lasy Państwowe projektu rozwojowego „Polskie Domy Drewniane – mieszkaj w zgodzie z Naturą”. Siedzibę zaprojektowano i wykonano z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych, instalacji prośrodowiskowych oraz innowacyjnych technologii opartych na surowcu przyszłości – jakim jest drewno.

Dlatego nagroda, którą otrzymaliśmy to nie tylko promocja nadleśnictwa i Lasów Państwowych, ale także promocja drewna – surowca ekologicznego, przyjaznego środowisku, a dzięki prowadzonej przez leśników gospodarce leśnej, także surowca w pełni odnawialnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji oraz tym, którzy oddawali głosy w plebiscycie internetowym.

Nadleśniczy i Pracownicy Nadleśnictwa Oleśnica Śląska

.