Finał XV edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Paweł Górski Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleśnica Śląska został laureatem XV edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

10 października w Pałacu Prezydenckim Prezydent Andrzej Duda wręczył Nadleśniczemu Nadleśnictwa Oleśnica Śląska statuetkę i certyfikat XV edycji Konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W uroczystości wziął udział także Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” ma na celu promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Jest to jedyny taki konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w Związku Zawodowym „Solidarność”.

Akcja nadawania certyfikatu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” zainicjowana została przez NSZZ „Solidarność” w 2007 roku. Pierwszą edycję konkursu patronatem honorowym objął śp. Pan Prezydent prof. Lech Kaczyński. Od tamtej pory konkurs, co roku odbywa się pod patronatem urzędującego Prezydenta RP, a uroczystość wręczenia certyfikatów ma miejsce w Pałacu Prezydenckim.

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/final-xv-edycji-konkursu-pracodawca-przyjazny-pracownikom,76035