Wydawca treści Wydawca treści

Ćwiczenia p. poż.

 

W dniu 26-04-2014 roku na terenie Nadleśnictwa Oleśnica Śl. zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno – bojowe przez Komendę Powiatową PSP w Oleśnicy pod kryptonimem „Las 2014".  W ćwiczeniach udział wzięły: 4 zastępy PSP z Oleśnicy, 1 zastęp PSP z Milicza z urządzeniem FIRE-FOX do podawania wody na duże odległości, 21 zastępów OSP z terenu Powiatu Oleśnickiego oraz samochód patrolowy Nadleśnictwa Oleśnica Śl. i ciągnik do oborywania pożarzyska, oraz samolot gaśniczy Dromader z bazy z Lubinia.

Celem ćwiczeń było doskonalenie metod gaszenia pożaru lasu w trudnych warunkach terenowych z podawaniem środka gaśniczego na duże odległości oraz współdziałanie służb do powiadamiania jednostek przy gaszeniu dużych pożarów lasu pomiędzy jednostkami PSP a Nadleśnictwem Oleśnica.  W ćwiczeniach wzięło udział 118 strażaków oraz 12 osób z Nadleśnictwa Oleśnica Śl.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Uroczystości w Nadleśnictwie Oleśnica Śląska

Uroczystości w Nadleśnictwie Oleśnica Śląska

Uroczyste pożegnanie pracowników Nadleśnictwa Oleśnica Śląska odchodzących na zasłużoną emeryturę.

28 lipca br. w sali konferencyjnej nadleśnictwa odbyło się tradycyjne pożegnanie pracowników przechodzących na emeryturę. Szczęśliwymi emerytami zostali:

  • wieloletni Zastępca Nadleśniczego Pan Henryk Bössler, który związany jest z naszym nadleśnictwem od 1986r. Pracę rozpoczynał jako drwal leśny, podleśniczy, leśniczy oraz St. Specjalista ds. Użytkowania Lasu. Od 1 września 2010 r. był Zastępcą Nadleśniczego ds. użytkowania lasu.

  • Leśniczy Leśnictwa Zbytowa Pan Czesław Wiśniewski, który był leśniczym w „swoim leśnictwie” od 1 czerwca 1993r.

Serdecznie dziękujemy za wieloletnią  pracę, za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm. Dzięki swej pracowitości i skromności byliście i będziecie dla pozostałych pracowników naszego nadleśnictwa wzorem do naśladowania. Niech w tej dalszej „życiowej podróży” towarzyszą Wam słowa, mówiące o tym, że  „najpiękniejsze jest to, co przed nami”.

A że przyroda nie lubi pustki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleśnica Śląska Pan Paweł Górski, powołał na stanowisko Zastępcy Nadleśniczego ds. Użytkowania Lasu Pana Piotra Gorzelaka, który pracuje w Nadleśnictwie Oleśnica Śląska od 1997r. kolejno jako podleśniczy, leśniczy oraz St. Specjalista ds. Hodowli i Ochrony Lasu.

Na stanowisko Leśniczego Leśnictwa Zbytowa, powołano dotychczasowego podleśniczego tego leśnictwa Pana Tomasza Kalińskiego, który pracuje w naszym nadleśnictwie od 1990r. i w leśnictwie Zbytowa przepracował 32 lata.  

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Darz Bór - Koleżanki i Koledzy z Nadleśnictwa Oleśnica Śląska.